چرا باید از منسوجات دستباف استفاده کنیم؟
    
تعداد بازدید: 449
         
دسته بندی : عمومی
    
تاریخ درج خبر : 1398/6/28

امروزه این سوال بسیاری افراد است و می خواهند بدانند که چرا باید پول خود را صرف خرید منسوجات دستباف (فرش،گبه و گلیم) کنند.

امروزه این سوال بسیاری افراد است و می خواهند بدانند که چرا باید پول خود را صرف خرید منسوجات دستباف (فرش،گبه و گلیم) کنند.
برای خرید منسوجات دستباف دلایل اقتصادی بسیاری وجود دارد که بر کسی پوشیده نیست اما در این مقاله ما درباره جنبه های سلامت خرید منسوجات دستباف که تاکنون نیز کمتر درباره آن صحبت شده بحث خواهیم کرد.
امروزه دردهای مفصلی، رماتیسم و سیاتیک در جامعه بسیار شایع گردیده به گونه ای که بیشتر افراد را دچار خود کرده اند،این در حالی است که در گذشته با وجود اینکه فعالیتهای بدنی بسیار بیش از امروز بوده اما غالبا افراد کمتر و یا در سنین بالا دچار این عوارض میشدند. حال جالب است بدانید که یکی از اصلی ترین علل بروز چنین دردهایی عوض شدن جای فرش،گلیم و گبه های دستباف با با فرشهای ماشینی، سرامیک، پارکت و… است. ازنظر طب سنتی پشمی که فرش، گلیم و گبهای دستباف با آن بافته میشود دارای طبیعت گرم بوده و این طبیعت گرم مانع بروز دردهای مفاصل و… میگردد این در حالی است که فرشهای ماشینی (عموما بافته شده از الیاف پلاستیک) ،سرامیک و پارکت دقیقا برعکس فرش دستباف دارای طبیعت سرد هستند و باعث تشدید دردهای مفصلی و عضلانی میگردند.
تاثیر دیگر فرش، گبه و گلیم دستباف بر بهبود سلامت انسان در در بیماری اسم وآلرژی ها نمایان میگردد که این بیماری نیز مانند بیماری های مفصلی و عضلانی بشدت شایع است، فرشهای ماشینی بعلت بافته شدن با الیاف پلاستیکی و بر اثر اصطحکاک ناشی از راه رفتن روی فرش همواره دارای بار الکتریکی منفی هستندو این بار الکتریکی منفی باعث معلق شدن ذرات ریز گرد و غبار در فضای منزل میشود که خود از اصلیترین عوامل بروز آسم و آلرژی در بین افراد خصوصا کودکان میباشد، اما فرش، گبه و گلیم دستباف بعلت وجود پشم بکار رفته در بافت آنها و بر خلاف فرشهای ماشینی جذب کننده ذرات گردوخاک موجود در هوا هستند و این مورد براحتی قابل مشاهده است به گونه که اگر شما دو عدد فرش (یکی دستباف و دیگری ماشینی) را باهم بشویید خواهید دید که فرش دستباف مقدار بسیار بیشتری خاک و گردوغبار ازخود پس میدهد.
بیایید با خریدفرش، گلیم و گبه دستباف هم به اقتصاد این هنر ارزنده کمک کنیم و هم به سلامتی خود و عزیزانمان.

 

از   1   رای
10

  نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.